Mali Vuk uvijek kaže ne / Mali Vuk ide na kahlicu

Nakladnik: Znanje d.o.o

Uvez: tvrdi

Broj stranica: 20

Dob: 2+

Cijena: 5,30€ (39,93kn)

Danas ću vas upoznati s novim omiljenim likom koji, na moje zadovoljstvo i zadovoljstvo moje curice, ima vlastiti serijal.

Riječ je o Malom Vuku. Predstaviti ću dvije od pet dosada prevedenih i objavljenih slikovnica u nakladi Znanje (ovdje možeš kupiti slikovnice).

Postoji i “veliki” Vuk, ali o njemu drugom prilikom.

Dakle, autorica slikovnica je Orianne Laleemand, a ilustratorica Éléonore Thuillier. Meni se ovaj dvojac čini kao savršena kombinacija i nadam se da će nastaviti uspješno surađivati i dalje.

A sad o samim slikovnicama.

Kad sam odlučila da ću zajedno recenzirati dvije slikovnice, nisam uopće razmišljala kako na neki način možemo povezati i dvije teme zajedno (a i ne moramo). Naime, u jednoj slikovnici je Mali Vuk stalno neraspoložen i stalno viče “Ne”, a u drugoj slikovnici se upoznaje s novim predmetom -kahlicom. Moramo priznati da jedno može ići s drugim, zar ne? 🫣😂

Postoje ti neki dani kada djeca, kao uostalom i stariji, nisu najbolje raspoložena i nervozu, loše raspoloženje ili trenutno nezadovoljstvo reflektiraju kroz “Ne” , nekad i čitav dan ili danima. U takvim situacijama nije loše imati ovu slikovnicu pokraj sebe. 🫣😀

MALI VUK UVIJEK KAŽE NE

I Mali Vuk se nalazi u jednom takvom danu, ali ono što je bitno da tome dođe kraj. Uvijek postoje rješenja za svaki problem i ta spoznaja je olakšavajuća i za dijete, ali i za roditelje. Mene je osobno odmah kupila ova slikovnica. Emotivna i poučna.

MALI VUK IDE NA KAHLICU

Ovoj slikovnici je možda dobro prionuti netom prije odvikavanja djeteta od pelena, a ako taj proces malo dulje potraje, možemo joj se i vraćati kako bi djetetu humorom približili taj “novi strani predmet”.

Općenito gledajući, veoma je bitan doživljaj čitanja slikovnica. Ako je dijete nervozno, ne forsiramo, naravno.

Ova slikovnica je i duhovita, stoga na simpatičan način dijete “zbližava” s kahlicom. Ja sam je, osobno, čitala na način da ne ispadne da je poanta da dijete mora znati čemu služi taj predmet, odnosno da mu moram “utuviti u glavu” da njega sad to čeka, već nekako da se smijemo izjavama likova slikovnice (da ne otkrivam previše) o samoj kahlici.

Za kraj mogu samo još jednom preporučiti ove slikovnice i definitivno se veselim davanju recenzija ostalima koje su izašle i nadam se da će ih još mnogo biti objavljeno.

I Mali Vuk se nalazi u jednom takvom danu, ali ono što je bitno da tome dođe kraj. Uvijek postoje rješenja za svaki problem i ta spoznaja je olakšavajuća i za dijete, ali i za roditelje.

KomentirajOtkaži odgovor